Toulky naší krajinou a životní styl

Beseda o přírodě s Tiborem Schwarzem, spojená s promítáním, možnou diskuzí a pozvánkami kam na výlet.
Úterý 20. října od 16 hodin Farnost Chrudim, Školní náměstí 56.

Tradiční pochod generací se Zdravým městem Chrudim

Vydejte se procházkou z Chrudimi do Městských lesů Podhůra a k rozhledně Bára, kde pro vás MA21 a Zdravé město Chrudim ve spolupráci s Klubem českých turistů a Zeleným domem Chrudim připravila aktivity pro děti i dospělé a občerstvení. Registrace u Letního stadionu v Průhonech 685 od 8:30 – 9:00 hod.

Sobota 10. října

Pochod generací

Vydejte se procházkou z Chrudimi do Městských lesů Podhůra a k rozhledně Bára, kde pro vás MA21 a Zdravé město Chrudim ve spolupráci s Klubem českých turistů a Zeleným domem Chrudim připravila aktivity pro děti i dospělé a občerstvení. Před akcí prosím zkontrolujte informaci o místě srazu a termínu akce na uvedených webových stránkách.

Vycházka za vodními ptáky – Ptačí festival u Černého nadýmače a Slavíkových ostrovů u Přelouče

Udělejte si čas a pojďte s námi pozorovat ptáky do podzimní přírody! Vycházky se konají nejen v ČR, ale i v dalších zemích po celé Evropě

 v rámci úspěšné mezinárodní kampaně EuroBirdwatch.

Pořadatel akce: Zelený dům Chrudim, Česká společnost ornitologická, Hnutí Brontosaurus
Kromě ornitologa nás bude doprovázet i dendrolog Martin Trávníček. Přihlášení předem buď emailem hellingerroman@gmail.com nebo telefonicky 602 740 053. Děkujeme.

V případě silného deště se vycházka nekoná. Trasa je dlouhá cca 13 km a je možné se kdykoliv odpojit.
Web: http://www.zelenydum.estranky.czhttps://www.birdlife.cz/pozvanka-na-festival-ptactva-2020/
Sobota 3. října. Sraz v 8:30 na vlakovém nádraží v Přelouči a nebo v 9. hod na Masarykově nám.  

Vycházkové rozjímání a putování chrudimským parkem

Vycházka přírodou je ideální pro duševní pohodu. Přijďte poznat přírodu babího léta v Chrudimi. Sraz v 9:30 před denními stacionáři a budovou bývalého IVTASu. V případě nepříznivého počasí se uskuteční vyprávění z cest naší přírodou v prostorech Denního stacionáře Pohoda při CSSP Chrudim.

Vycházka za ptačími sousedy

Zveme vás na sobotní procházku městem Chrudim s možností prodloužení až do přírodní rezervace Habrov s povídáním o ptácích lidských sídel – jak je poznat, zajímavosti z jejich života, způsob jejich podpory.

  • Délka trasy je asi 5 Km (Do PR Habrov a zpět 10Km)
  • Badatelská aktivita pro děti
  • S sebou v případě možností dalekohled, určovací klíče a dobrou náladu.

Vzhledem k současné situaci je nutné se na akci přihlásit na e-mailu hellingerroman@gmail.com či tel.602740053

Vycházku vede Roman Hellinger a Tibor Schwarz
Akce se koná za podpory Pardubického kraje a města ChrudimRess

Vyrob si svůj Vermikompostér v Chrudimi

Přijďte si vyrobit svůj vlastní vermikompostér, který vám pomůže v domácnosti likvidovat bioodpad pomocí kalifornských žížal a tím předcházet vzniku odpadu. Na Workshopu se dozvíte všechny informace ohledně domácího kompostování a také si pod vedením zkušených lektorů vyrobíte svůj vermikompostér. Workshop je pro účastníky zdarma, ale počet míst je omezen, takže se včas přihlašte. Přihlásit se můžete Silvii Vackové na telefonní číslo 606576513 a to nejpozději do 16.6.2020. Materiál a nářadí zajištěno Tento workshop se koná díky finanční podpoře Pardubického kraje a města Chrudim v rámci projektu “Třídit BIO je normální”, který je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí Ministerstva životního prostředí.